Enerģētiskās attīrīšanas un harmonizēšanas paņēmieni


Bieži gadās dzirdēt par enerģētisko attīrīšanu, taču viens no maģijas likumiem skan vienkārši - tukša vieta nekad nepaliek, tā vienmēr tiek aizpildīta. Ja mēs kaut ko attīrām, tad ir nepieciešams arī aizpildīt radušos tukšumu ar kaut ko mums derīgu, citādi tajā ieplūdis viss, kas ir apkārt. Attīrīšanu un pozitīvā spēka piesaukšanu kopā varam saukt par harmonizēšanu, un jāatzīst, ka lielākā daļa dažādo paņēmienu, ko sauc par attīrīšanu, patiesībā ir harmonizēšana.

Attīrīt no negatīvā un piepildīt ar pozitīvo - kas nu kurā gadījumā konkrētajam objektam vai cilvēkam ir vēlamais - gan māju, gan priekšmetu, gan dabas objektus, gan dzīvas būtnes. Pirmām kārtām jau pašiem savu biolauku un domas. Ir dažādi līmeņi, kādus mēs varam attīrīt. Vispirms jau fiziko līmeni un tā augstāko daļu - ēterisko. Ēteriskais plāns pēc būtības pieder fiziskajam, tajā nav atsevišķi dzīvojošu būtņu, ja atskaita to, ko mēdz saukt par spokiem - dzīvu būtņu nomestos ēteriskos apvalkus, kas ātrāk vai lēnāk izzūd. Tiem nav saprāta, taču dzīvai būtnei ēteriskais ķermenis ir ļoti nozīmīgs. Fiziskā plāna sakārtošanu mēs jau apskatījām rakstā “Tīrīšana un atīrīšanās”, tagad pievērsīsimies ēteriskajam plānam un augstākiem.

Pilnīgi visi pierastākie paņēmieni, kādus min saistībā ar enerģētisku attīrīšanos, tīra ēterisko apakšplānu. Arī fiziskā tīrīšana vienmēr ietekmē ēterisko, kas ir fiziskā līmeņa daļa, un pilnīgi ikviens cilvēks, izmantojot šeit aprakstītos un citus līmeņus, pat bez īpaša garastāvokļa, domām un papildus maģiskām darbībām, var attīrīt šo dzīvībai svarīgo līmeni. Lai attīrītu augstākus līmeņus, ir nepieciešams vismaz nopietns sagatavošanās darbs, domu sakopošana, koncentrēšanās un vizualizācija. Lai spētu piekļūt pašiem augstākajiem līmeņiem, kādi vien vispār pakļaujas šādai harmonizēšanai, ir nepieciešamas jau lielākas prasmes, taču visbiežāk tas nav nepieciešams un pilnīgi pietiek ar fiziskām darbībām un koncentrētu domu.

Lai panāktu vislabāko rezultātu, ir vispirms vajadzīgs noteikt mērķi un apzināt iemeslus, kāpēc harmonizēšana tiek veikta. Piemēram, vai ir noticis kāds notikums, pēc kā būtu vēlama attīrīšanās, vai ir iegādāts jauns priekšmets, vai jauna mājvieta, vai vienkārši ir sajūta, ka māja pilna negatīvu enerģiju.

Ja cilvēks dzīvo pēc iespējas harmoniski katru dienu, viņa mājoklim, ja nav ārējas ietekmes, piemēram, ļoti negatīvi kaimiņi, var nebūt nepieciešama enerģētiskā attīrīšana nekad. Tomēr mūsdienu cilvēka dzīvesveids ir tāds, ka tas tomēr parasti ir nepieciešams. Bieži vien pietiek tikai ar rituāliem, kas tiek veikti Gada rata svētku ietvaros. Tie harmonizē gan cilvēku, gan vietu, kur tie tiek veikti, gan visus tajā atrodošos priekšmetus. Bieži vien svētku priekšvakarā tiek veikti speciāli teritorijas un cilvēku harmonizēšanas darbi, lai rituāli būtu vēl spēcīgāki. Visus aprakstītos paņēmienus var lietot kā pirms svētkiem, tā svētku laikā, kā arī jebkurā citā dienā.

Tradicionāli šos attīrīšanās darbus veic dilstošā mēnesī, taču, ja uzsvaru liek un harmonizēšanu, tad var arī citās mēness fāzēs.No nedēļas dienām vispiemērotākā ir sestdiena, taču tas nav ierobežojums, tikai papildus pluss, ja tīrīšana tiek rūpīgi plānota jau ilgi iepriekš.

Viens no Vikkas tradīcijas svarīgākajiem balstiem ir mācība par četriem elementiem un piekto - Garu. Ja enerģētiskā tīrīšana tiek veikta, izmantojot visus šos elementus, tā ir spēcīgāka kā tad, ja tiek lietots tikai viens paņēmiens, lai gan labus rezultātus var sasniegt arī, izmantojot cilvēkam tuvāko elementu.

Tālāk sniegsim vienkāršāko paņēmienu izklāstu, sadalot tos pa četriem elementiem un to kombinācijām. Piekto - Garu, katrs cilvēks varēs pievienot no savas puses, piesaucot sev tuvās būtnes un vadot enerģijas.

Zeme

Sāls

Zemi vistiešākajā veidā simbolizē sāls. Vislabākā ir jūras sāls, vai vismaz parastā, rupjā sāls, kam saglabājusies kristāliskā struktūra. Smalko sāli attīrīšanā nelieto. Visvienkāršākais veids, kā attīrīt mājokli ilgtermiņā ir izvietot visu istabu stūros trauciņus ar sāli, to dara dilstoša mēness ceturkšņa fāzē un katru mēnesi nomaina. Sāli var pabērt arī zem reti kustināmām mēbelēm, gultām, skapjiem un citās vietās, arī pieliekamajā kaut vai uz grīdas, lai sāls likvidētu sastāvējušos enerģiju. Sālī var turēt mazus priekšmetus, piemēram rotaslietas, kad tie tikko iegādāti vai citu iemeslu dēļ vajadzīga attīrīšana.

Vislabāk lietot ir apvārdotu vai citādi enerģētiski uzlādētu sāli, kaut vai paturētu saules gaismā.

Kaltēti un svaigi augi

Istabas stūros var izvietot sīpolus, kā arī trauciņus ar attīrošiem augiem. Labi der kadiķis, priede, ziemā egle, asinszāle, dilles, eikalipts, salvija, lavanda, vilkābele, smaržīgā ģerānija, pīlādzis, kalme un citi. Zem paklāja var pabērt kaltētus augus. Naktī vai esot prom no mājām uz grīdas var sabērt svaigus, sīki sagrieztus svaigus augus. Var izmantot attīrošas sauso augu kompozīcijas, vai vienkārši piekārt  pie griestiem slotiņas žāvēšanai.

Šos augus vislabāk ievākt dilstošā mēnesī, vai pirms Jāņiem. Pirms to noplūkšanas, jālūdz Zemes mātei atļauja un palīdzība, šos augus pēc nogriešanas vairs nedrīkst likt zemē. Nevajadzētu noplēst visu audzīti, ja ir iespējams, jāņem tik, lai uz aci nemaz nevarētu pateikt, ka ir kaut kas noplūkts, un pārējo citā vietā. Augus pēc izlietošanas vajadzētu aprakt zemē nevis izmest kopējos atkritumos, jo kas no dabas nācis, lai tajā atgriežas.

Ūdens

Ūdenim pašam no sevis spēks ir tikai dabā un plūstošam. Vislabāk ir izmantot svētavotā iegūtu ūdeni, kas ņemts ūdens dienā 19. janvārī, bet der arī vienkārši svētavota ūdens, der arī pavasara laikā no strauta ņemts ūdens, ja strauts tek pret austrumiem, arī rasai ir īpašs spēks, ne tikai Jāņu rītā.

Ar svētu ūdeni var aplaistīt istabas stūrus, ar to var mazgāties pats un pievienot mazgājamam ūdenim, ar to var apsmidzināt priekšmetus. Var peldēties upēs un strautos, kas plūst uz austrumiem, vārtīties rasā un ar rasainām zālītēm izslaucīt istabu vai apslaucīt priekšmetus.

Ūdens ļoti labi pakļaujas apvārdošanai. To labāk uzglabāt stikla, akmens vai koka traukos, ne plastmasas pudelēs, labs ir sudraba trauks, bet ne dzelzs vai citu metālu.

Uguns

Uguns attīrošo spēku mēdz uzskatīt par vislielāko, tāpēc ir daudz paņēmienu, kas izmanto tikai to, taču vislielākais spēks ir tad, ja tiek izmantoti visi elementi, kā tas notiek ugunsrituālā ar ziedojumu - maizi un medu (zeme), ūdeni un smaržīgām zālītēm, kas veido biezus dūmus (gaiss).

Uguni lietot visvienkāršāk, izmantojot sveci, ar kuru var izstaigāt māju, sākot no durvīm pulksteņa rādītāja virzienā cauri visām istabām. Kamīns vai krāsns mājās jau ir liela svētība, jo tad, ja tiek dedzināta tīra malka, ugunī netiek mestas plastmasas, vecas lupatas un tamlīdžigi atkritumi (papīrs un skaidu briketes ir pieļaujamas, jo sastāv no koka), šī dživā uguns attīra enerģiju jau vienkārši pati par sevi.

Gaiss

Vistīrākajā veidā gaisa elementu personificē skaņas - zvani, vēja stabules, pat misiņa vai cita skanīga materiāla katla dauzīšana, jo šīs rupjās skaņas aizgaiņā zemākā astrāla būtnes, tāpat kā maigs zvaniņš tīra augstāko astrālu. Der gan koka, gan metāla zvani. Īpaša enerģija ir skaņai, ko rada rituālā naža skandināšana pret rituālo katlu, jo tajā atspoguļojas vīrišķais un sievišķais elements.

Zvaniņus var iepriekš iesvētīt īpašiem nolūkiem, to aukliņās var iesiet īpašus vārdus, kas izplatās zvanot.

Šeit ietilpst aŗi cilvēka balss, dziedot un skandējot dziesmas vai mantras.

Ūdens - zeme

Liels spēks ir arī sālsūdenim. Tas ir ideāls līdzeklis svešas informācijas noņemšanai. Ja kāds priekšmets vai ēka, pat cilvēks, ir uzņēmis nevēlamus informatīvos nospiedumus, tad ir labi izmantot sālsūdeni mazgāšanai, taču pēc tam īpaši nepieciešams šo vietu piepildīt ar kaut ko jaunu un pozitīvu, jo sālsūdens pats nedod vajadzīgo pozitīvo lādiņu, tikai izmazgā jebkādu informāciju. Arī sālsūdeni var apvārdot, bet tikai uz attīrīšanu.

Pie šīs elementu savienības var pieskaitīt arī ēterisko eļļu izsmidzināšana, sajaukumā ar ūdeni.

Zeme - uguns - gaiss

Tā ir augu kvēpeklīšu kūpināšana jebkādā veidā, gan kā smaržnūjiņas, gan dūmu rīkstes, gan vienkārši virs sveces paturēts kadiķa zariņš. Ar šādu spēka augu kvēpināšanu tiek panākta gan attīrīšana, gan tūlītēja harmonizācija. Ar kvēpeklīti tāpat var izstaigāt visas vietas mājās, pulksteņa rādītāja virzienā, izkvēpinot stūrus, sliekšņus un citas nozīmīgās vietas.

Uguns - zeme

Šo savienojumu dod sāls karsēšana. Lielu un tūlītēju, sprādzienveidīgu attīrošo enerģijas vilni dod sāls sauja, kas iemesta kamīnā vai ugunskurā. Sāls sprakšķ un lec uz visām pusēm, veidojot spēcīgu, bet īslaicīgu enerģētisko virpuli.  Ilgāku un pamatīgāku tīrošo efektu dod sāls karsēšana pannā virs uguns. Tā rada tīras, negatīvo padzenošas enerģijas plūsmas, kas attīra kā cilvēku, tā mājokli. Katrā istabā var nolikt sveci un atstāt vaļā durvis, lai viss negatīvais plūst ārā. Cilvēks var palikt mājā, vai iziet ārā, bet, ja paliek, tad vislabāk iegrimt meditācijā un, ja ir spēja, tad palīdzēt visam norisināties pareizi, šad tad papildus apstaigājot visu māju ar sveci.

Uguns - ūdens - zeme - gaiss

Šāda iedarbīga kombinācija piemīt ne tikai ugunsrituālam, bet arī parastai eļļas lampiņai, kurā ūdens peldē kvēpina ēteriskās eļļas. Zeme ir pati lampiņa, kam labi būt kvadrāta formā, un eļļas. Ūdens tvaiks, kuru sasilda svecīte, liek zemes elementam pārvērsties gaisa elementā un attīrīt visu telpu un būtnes tajā ar četru elementu spēku.

Visi šie paņēmieni ir savā starpā kombinējami un apvienojami visdažādākajos veidos, improvizējot un atrodot sev tīkamāko. Jāatceras tikai, ka visās šajās darbībās ir ļoti vēlama arī Gara klātbūtne, cilvēkam piesaucot savus tuvākos debesu un zemes spēkus, kā arī izjūtot pašam savu garīgumu un izmantojot kā savu, tā bezgalīgo visuma enerģiju. Pastāv paņēmieni, kā var strādāt tikai ar šo Gara enerģiju, piemēram, vienkārši ļaut tai plūst caur sevi vai vadīt uz nepieciešamajām vietām, taču šie procesi katram cilvēkam notiek citādāk un ir jāapgūst individuāli, jo Gara enerģiju nav iespējams aprakstīt vārdos - tā ir dzīvā saikne ar Visumu.

Teiksma Līgo